Muzika

Kjo këngë theu rekordin e famshëm në YouTube

Shkruar nga Anabel

29 Prill 2019

Kjo këngë theu rekordin e famshëm në YouTube

Deri pak ditë më parë, Ariana Grande dhe kënga e saj “Thank U, Next” mbante vendin e parë si kënga më e klikuar brenda 24 orëve në Vevo, me 59 milionë shikime. Por tani jo më. “ME!” quhet projekti më i ri i Taylor Swift, në bashkëpunim me Brendon Urie e “Panic! At The Disco”.

Kjo këngë theu rekordin e famshëm në YouTube

YouTube konfirmoi se videoja e Taylor-it vendosi një rekord të ri me 65.2 milionë shikime në Vevo brenda 24 orëve. (Shën.red. Vevo – shkurtim i Video Evolution, është një shërbim videosh në YouTube që vepron në shumë kombe; Vevo është një bashkëveprim midis tri kompanive më të mëdha të muzikës: Universal Music Group, Sony Music dhe EMI.

Kjo këngë theu rekordin e famshëm në YouTube

Megjithatë, kënga që mban vendin e parë në YouTube për premierën më të klikuar është “Boy with Luv” – BTS ft. Halsey.

MOS I HUMBISNI