KESHILLA PER BLERJET TUAJA
Kinema & TV

Aktorët e Game of Thrones nuk njihen pa mjekër

Shkruar nga Anabel

26 Prill 2019

Sa shumë gjëra kanë ndodhur që nga sezoni i parë i Game of Thrones. Mbretër kanë vdekur. Dragonj janë rritur. Kostumet janë lëkurë dhe të zinj tani. Dhe çdo aktor në sheshxhirim ka mjekër. Me afrimin e fundit të xhirimeve, aktorët morën brisqet e makinat dhe hoqën qafe mjekrat e famshme.

Kit Harington (Jon Snow)

Peter Dinklage (Tyrion Lannister)

Nikolaj Coster-Waldau (Jamie Lannister)

Jason Momoa (Khal Drogo)

Kristofer Hivju (Tormud)

Sean Bean (Ned Stark)

Richard Madden (Rob Stark)

Liam Cunningham (Ser Davos)

Iain Glen (Ser Jorah Mormont)

Alfie Allen (Theon Greyjoy)

Rory McCann (The Hound)

Aidan Gillen (Littlefinger)

Kristian Nairn (Hodor)

Iwan Rheon (Ramsay Bolton)

Mark Addy (Mbreti Robert)

MOS I HUMBISNI