Flirt

Vajzat shqiptare s'heqin dorë nga çunat 'e këqinj', por pse?

Shkruar nga Anabel

5 Prill 2019

Vajzat shqiptare s'heqin dorë nga çunat 'e

Në sondazhin e kryer ditën e djeshme në Anabel.al, votuesit iu përgjigjën disa pyetjeve relativisht të vështira rreth dashurisë dhe lidhjeve.

Mes tyre, çfarë s’mund të lihet kurrsesi pa dalluar nga të tjerat ishin përgjigjet e kësaj pyetjeje.

“Nëse do të kishit një partner të ri, cilin nga skenaret më poshtë do zgjidhnit?”

Nga 5275 votues, kësaj pyetje 35% i janë përgjigjur me alternativën: “Shumë i pashëm, por pak i keq”.

Vajzat shqiptare s'heqin dorë nga çunat 'e

33% zgjedhin një burrë të pasur dhe bujar, por jo tërheqës, kurse pjesa tjetër e do të shkathët në shtrat. Për to nuk do të thotë asgjë bukuria nëse i kënaqin seksualisht.

Por, çfarë kuptuam edhe njëherë nga e gjithë kjo? Vajzat vazhdojnë të mos heqin dorë nga djemtë e këqinj.

Skenari perfekt për to është një djalë king, por “i keq”.

Pse reputacion i djemve të këqinj vazhdon ende të tingëllojë kaq seksi? Çfarë na tërheq kaq shumë tek ta? Arsyet janë pafund, por kur të lexoni më poshtë një pjesë të mirë të tyre, s’do të mendoheni 2 herë për t’i dhënë një shanc atij bukuroshit me shikim të egër që t’i ka ngulur sytë.

1.Janë tërheqës

Më kot nuk konsiderohen “djem të këqinj”, ama nuk është vetëm faji i tyre.

2. Mund të përtosh sa të duash

Po, pasi një djalë i keq nuk e ka zakon t’i lutet një vajze më shumë seç duhet.

3. Me ta bën qejf

Përgjithësisht këta lloj djemsh nuk kanë ndër mend të krijojnë diçka serioze, kështu mendoje këtë si diçka të favorshme për të bërë qejf. Nëse bien në dashuri, akoma më mirë.

4. Nuk ke për t’i lënduar

Fundja, janë të mësuar me sjelljet e vajzave. Kështu që shumë shumë do mendojnë se është karma e tyre që po i godet.

5. Nuk do të mërzitesh

Është shumë e vështirë të mërzitesh teksa qëndron e lidhur me një djalë të keq, pasi jeta me të është aq e larmishme gjatë gjithë kohës. Vdesin për aventura!

 

MOS I HUMBISNI