KESHILLA PER BLERJET TUAJA
Flokët

U erdhi dita dhe fjongove: Si ta vendosësh aksesorin e momentit

Shkruar nga Anabel

15 Mars 2019

sfilatën e Chanel Vjeshtë/Dimër 2019, Sam McKnight – parukier i njohur që ka bashkëpunuar me Lady Diana-n, Kate Moss, Lady Gaga-n dhe shtëpitë e modës si Chanel, Fendi, Balmain dhe Burberry – solli në vëmendje fjongot.

Për shembull Penélope Cruz shkëlqeu teksa mbante në kokë një aksesor që ndërthurte fjongon me puplat.

Pra, mesa duket fjongot janë trend. Si t’i vendosim që të mos ngjajmë si në fillore?

·        Flokët e kapur bisht në fund + fjongo e zezë

·        Kaçurrela + fjongo e kadifenjtë

·        Karfica + fjongo që bie në sy

·        Fjongo minimaliste

·        Ose jo aq minimaliste

·        Nuanca të forta

MOS I HUMBISNI