KESHILLA PER BLERJET TUAJA
Showbiz dhe TV

Na bënë sytë apo videoklipi i Tayna- s ngjan me atë të Ariana Grande- s?

Shkruar nga Anabel

14 Mars 2019

Rreth pasdites së djeshme, Tayna publikoi këngën e saj më të re ”Kce”, videoklipi i së cilës, për një arsye apo një tjetër ia doli të tërhiqte vëmendjen mediatike.

Reperja shfaqet gjatë gjithë kohës nën shoqërinë e shumë vajzave (përfshirë këtu Kevina Kthjellën), ndërkohë që sfondi dominohet nga nuancat e rozës (njohur historikisht si ngjyra e botës femërore, stereotip i shoqërisë).

Fill pas publikimit nisi të përflitej se “Kce” ka një ngjashmëri të madhe me “7 Rings” të Ariana Grandes. Ndoshta nga vetë tematika që trajtojnë (vënia në qendër e gruas) dy projektet muzikore duke se kanë vërtet të përbashkëta.

#1 Prania e asnjë burri në videoklip:

#2 Të festuarit:

#3 Momente vetëm:

#4 Më pas twerk me grupin:

Ndoshta reperja është frymëzuar nga Ariana ose thjesht kemi të bëjmë me një rastësi.

 

MOS I HUMBISNI