Fashion on TV

Njerëzit s'mund të revoltoheshin më shumë për fatin e Versace-s: 'Mos e bëni!'

25 Shtator 2018

Njerëzit s'mund të revoltoheshin më shumë për

Lajmi se shtëpia italiane e modës, Versace do t’i shitet markës së njohur amerikane Michael Kors për 2 miliardë dollarë ka zemëruar qindra njerëz.

Ndonëse shitja nuk është bërë ende zyrtare nga palët në fjalë, fansat e markës së famshme janë rebeluar dhe nuk kanë ngurruar ta shprehin kundërshtimin e tyre ndaj këtij vendimi.

Njerëzit s'mund të revoltoheshin më shumë për

“Mos lejoni M. Kors-in të blejë as 1% të Versace-s. Do ta shkatërrojnë. Do ta vrasin.”- shkruan dikush.

Njerëzit s'mund të revoltoheshin më shumë për

“Nëse Michael Kors blen Versace-n do të jetë me siguri një nga gjërat më të këqija që do t’i ndodhë botës së modës së lartë. Michael Kors është markë luksoze, por Versace përfaqëson elegancën dhe klasin. Rroba dhe aksesorë që flasin për ty.”- shkruan një tjetër në Twitter.

Të tjerë, e kanë quajtur këtë si mungesë respekti ndaj themeluesit të Versace-s, Gianni-it i cili ndërroi jetë në 1997-ën.

Njerëzit s'mund të revoltoheshin më shumë për

Gjithsesi, pavarësisht kësaj, përgjigja përfundimtare, sipas mediave botërore pritet të jepet brenda kësaj jave.