Koment mbi komente

Vajzat shqiptare sfidojnë Marion në makeup dhe rezultati është fantastik!

30 Maj 2018

Vajzat shqiptare sfidojnë Marion në makeup dhe rezultati

Masterclass-i i mbajtur nga grimieri me origjinë shqiptare, Mario Dedivanovic, në Pallatin e Kongreseve ishte padyshim një ndër eventet që bëri bujë në kryeqytet duke u nisur nga fakti se për herë Mario organizoi një masterclass në të tilla përmasa: mbi 2000 njerëz të pranishëm, grimierë të huaj edhe shqiptarë, por edhe vajza të thjeshta të apasionuara pas makeup-it.

 

?? #TheMasterClass

A post shared by MAKEUP BY MARIO (@makeupbymario) on

Pikërisht tek këto të fundit do të ndalemi. Ditën e djeshme në Facebook-un e Revistës Anabel na erdhën disa foto të vajzave shqiptare, të cilat janë frymëzuar nga truket dhe këshillat e Marios, por edhe nga artistë të tjerë IN makeup-it si Sellma Kasumoviq, për të realizuar grimin e dëshiruar. Rezultatet janë thjesht fantastike ndaj s’na mbetet gjë tjetër vetëm t’i paraqesim disa prej tyre. Hidhini një sy dhe përvishini mëngët, grimi është kaq argëtues.

Vajzat shqiptare sfidojnë Marion në makeup dhe rezultati

Fillojmë tani: Kjo vajzë ka shprehur talentin e saj duke u përpjekur të realizojë një grim të ngjashëm me atë të Sellmës (djathas: grimi nga Sellmës). Ai peneli njëherë...

Vajzat shqiptare sfidojnë Marion në makeup dhe rezultati

Vajzat shqiptare sfidojnë Marion në makeup dhe rezultati

Vazhdojmë me tonin më të preferuar nga paleta e syve "KKW x MARIO".

Vajzat shqiptare sfidojnë Marion në makeup dhe rezultati

“Tema është më fantastike që keni hapur ndonjëherë. Unë e adhuroj makeup-in, është ëndrra ime të bëhem një artiste makeup-i në të ardhmen. Bëj shumë teknika makeup-i te gjithë vajzat e klasës”, shkruan vajza që ka realizuar grimin e syve në ngjyrë blu.

Qëndrojmë sërish tek grimi i syve, ndoshta si elementi kyç që tërheq vëmendjen, por këtë herë ndryshojnë nuancat. Nga blu e theksuar, kalojmë në ngjyrat e tokës që marrin më shumë dritë nga përdorimi i tonit në ngjyrë gold në shampanjë.

Vajzat shqiptare sfidojnë Marion në makeup dhe rezultati

Diçka e ngjashme me grimin e Bebe Rexhës në Pre-Grammy Party.

"Askush s'mund ta bëjë penelin perfekt"...thamë ne, por të apasionuarat pas grimit JO.

Vajzat shqiptare sfidojnë Marion në makeup dhe rezultati

Xixa, xixa, xixa për të vezulluar e gjitha.

Si, një grim më minimalist? Po, patjetër!

Vajzat shqiptare sfidojnë Marion në makeup dhe rezultati

Në fund po e mbyllim me një punë të realizuar të gjithën me produket që Mario ka sugjeruar vazhdimisht, përfshirë këtu edhe paletën e famshme në bashkëpunim me Kim Kardashian.

Shënim: Artikulli mbetet në përditësim, ndaj mirëpresim çdo foto tjetër! :)