Kompatibilitet

Mos harxhoni kohë kot: Partneri që ju duhet është i kësaj shenje

3 Maj 2018

Mos harxhoni kohë kot: Partneri që ju duhet është i

Sapo jeni kthyer nga takimi çfarë bëni? Gjurmoni nëpër rrjetet e tij sociale, i tregoni shoqes dhe sigurisht kërkoni për shenjën e tij të horoskopit. Sepse energjia që vjen nga universi, është gjithçka!

Nëse ka kaluar shumë kohë nga hera e fundit që patë se cila nga shenjat e zodiakut është bërë për ju, mësojeni tani.

Mos harxhoni kohë kot: Partneri që ju duhet është i

Dashi

Ju keni nevojë të ndiheni i dashuruar dhe i lumtur. Kur vjen puna tek romanca ju jeni i dyzuar mes dëshirës për të qenë i sigurt dhe shpirtit të aventurës. Shenja që ju përshtatet më së miri është Peshorja. Kjo shenjë është gjithnjë në kërkim të së bukurës, ekulibrit dhe gjërave të vërteta. Nëse po kërkoni thjesht seks të mirë, merruni me një Akrep ose Peshk. Janë të dyja shenja uji dhe cilësitë e tyre në shtrat dihen!

Mos harxhoni kohë kot: Partneri që ju duhet është i

Dem

Ju jeni i dhënë pas dashurisë pa kushte. Doni dikë që të jetë i fortë dhe i përqëndruar në lidhje, prandaj partneri i shenjës së Dashit është ideali. Kur vjen puna tek seksi, Akrepi, Gaforrja ose Peshqit do të ndajnë një super pasion me ju.

Mos harxhoni kohë kot: Partneri që ju duhet është i

Binjakët

Ti jo gjithmonë je e sigurtë për atë që do i dashur Binjakë. Ajo për të cilën keni nevojë është një Shigjetar. Do t’ju sjell mençuri, aventurë dhe shumë udhëtime.Në shtrat, një Gaforre do t’ju ngrinte humorin, ndërsa Bricjapi ka aftësinë të nxjerrë nga ju dëshira që s’ja thoni as vetes.

Mos harxhoni kohë kot: Partneri që ju duhet është i

Gaforrja

Ju duhet një partner që njeh limite, është besnik dhe ndryshe nga të tjerët. Ja pse Bricjapi është perfekt për ty.

Seksin ideal do ta kishit me një Ujor, pasi ju sfidon.

Mos harxhoni kohë kot: Partneri që ju duhet është i

Luani

Ju doni gjithë kohës t’ju miratojnë sa të veçantë jeni dhe mirë bëni. Doni gjithashtu që në çift t’i mësoni çfarë dini njëri-tjetrit. Ujori është kombinimi më i mirë për ju.

Në krevat ju shohim me një Peshk- janë misterioz, jetojnë momentin dhe shumë seksi.

Mos harxhoni kohë kot: Partneri që ju duhet është i

Virgjëresha

Ju tërhiqeni nga ajo që s’kuptoni. I urreni njerëzit sipërfaqësor. Një akrep është ideal për ju. Janë të thellë dhe shumë herë ju orientojnë rreth hapit tjetër.

Në shtrat ju duhet një Dash. Ata e dinë ç’duan dhe janë kaq tërheqës.

Mos harxhoni kohë kot: Partneri që ju duhet është i

Peshorja

Doni balancë, një bazë të fortë dhe dikë që të fokusohet tek ju. Partneri juaj duhet të jetë Dash. Kanë një ego të fortë dhe bëjnë gjithçka shumë të qartë. Bashkë mund të bëni një super lidhje.

Kurse në shtrat, ju duhet një Dem.

Mos harxhoni kohë kot: Partneri që ju duhet është i

Akrepi

Jeni vigjilent, të fortë dhe jetoni intensivisht. Keni nevojë për një njeri të ngjashëm me ju dhe nga të gjithë shenjat, Dashi përputhet më së miri. Janë të drejtëpërdrejtë, pasionantë dhe ju kuptojnë.

Me jetën seksuale s’keni probleme.Mund të shkoni me çdo shenjë, por Binjakët s’do t’i harroni kurrë.

Mos harxhoni kohë kot: Partneri që ju duhet është i

Shigjetari

Juve ju frymëzojnë idetë e reja, Shigjetar. Ujori është ideal sepse horizonti juaj do të zgjerohet krah tij. Ata dinë të luajnë dhe janë mjaft interesant. Në shtrat, Gaforrja do t’ju bëjë të përjetoni emocione të forta.

Mos harxhoni kohë kot: Partneri që ju duhet është i

Bricjapi

Jeni i dhënë pas lidhjeve që nuk i keni nën kontrroll dhe s’i kuptoni. Gaforret do t’ua sjellin këtë. Spontaniteti dhe misteri i tyre është gjithçka ju duhet.

Në seks kombinimi perfekt është ai me një Luan.

Mos harxhoni kohë kot: Partneri që ju duhet është i

Ujori

Ju doni të tregoni sa unik jeni dhe të pranoheni për personin tuaj.Ju duhet një shenjë që ju ndihmon të ekulibroheni, prandaj Luani është ok.

Në shtrat ju duhet një Virgjëreshë...

Mos harxhoni kohë kot: Partneri që ju duhet është i

Peshqit

Njerëzit e kësaj shenje duan persona besnikë, të zgjuar dhe të aftë. Këto cilësi i plotëson një Luan për ju. Janë sa praktikë aq edhe shpirtëror.

Në shtrat vetëm një Peshk tjetër mund t’ju kënaqë. I dini mirë ç’të jepni dhe çfarë do merrni në këmbim.

Burimi: Women’s Health