Kompatibilitet

Princesha e ardhshme dhe Harry s’do ta kenë aspak të lehtë martesën: Ja pse!

15 Prill 2018

Princesha e ardhshme dhe Harry s’do ta kenë aspak të lehtë

Princ Harry dhe Meghan Markle do të martohen muajin që vjen (maj). Disa detaje i kemi zbuluar që tani. Kush do të jenë disa prej të ftuarëve, me çfarë shije do të jetë torta e dasmës, madje, edhe se çfarë parfumi do të përdorë Meghan atë ditë.

Por në fakt, ajo çfarë vërtetë ka rëndësi është sa përshtaten me njëri tjetrin çifti më i ri i familjes.

Princesha e ardhshme dhe Harry s’do ta kenë aspak të lehtë

Në të tilla gjëra, universi ka shumë për të thënë, kështu që përmes shenjave zbuluam se janë më shumë se perfektë për njëri tjetrin.  Gjithsesi, astrologë të njohur thonë se lidhja e tyre s’do të jetë aspak e thjeshtë.

Ja ç’plane kanë yjet për ta!

1. Shenjat e tyre të horoskopit përputhen

Harry është Virgjëreshë, ndërsa Meghan i përket shenjës së Luanit. Meshkujt Virgjëreshë tentojnë të jenë praktikë, vigjilent dhe shumë të besueshëm, ndërsa Luanët janë të dashur dhe vdesin për pak vëmendje. Shenjat e tyre i përkasin zjarrit (Meghan) dhe tokës (Harry),  por gjithsesi kjo nuk bën që ata të keni mosmarrveshje me njëri-tjetrin. Ata janë thjesht të ndryshëm.

Princesha e ardhshme dhe Harry s’do ta kenë aspak të lehtë

2.  Shenjat e tyre të lindjes kombinojnë perfekt

Nëse nuk jeni ende familjar me këtë term, shenjat e lindjes kanë të bëjnë me shenjat që dominon në horizontin lindor në momentin që ju keni lindur. Këto lloj shenjash tentojnë të influencojnë në personalitetin e njeriut dhe si të tilla janë shumë të rëndësishme.

Princ Harry i përkët shenjës së Bricjapit, ndërsa Meghan është Gaforrja. Kjo i bën që 100% të kombinueshëm.

3. Afërdita do të jetë në një kënd kritik kur ata të martohen.

Kur Meghan dhe princi të kurorëzohen, planeti i dashurisë do të jetë në 29 gradë. Sipas astrologëve, ky është një kënd paksa i sikletshëm dhe mund ti paraqesë pengesa çiftit të ri. Duket se princesha e ardhshme dhe Harry do të duhet të luftojnë për dashurinë e tyre. Ndonëse nuk do ta kenë aspak të lehtë rrugëtimin e tyre, dashuria që kanë për njëri-tjetrin do t’i ndihmojë shumë.

Princesha e ardhshme dhe Harry s’do ta kenë aspak të lehtë

4. Meghan-i do t’i ndryshojë tërësisht stilin e jetës princit!

Përveçse do të jetojnë si të martuar, dielli në shenjën e Luanit do të ndikojë në shtëpinë e tij të 8-të, të fuqisë dhe transformimit. Kështu, nëse do të shihni në vijin ndryshime në fizikun e Harry-it, falenderoni nusen!

5.  Me ardhjen e princeshës gjërat do të ndryshojnë për të gjithë!

Meghan dhe Harry do të martohen në një periudhë e cila konsiderohet paksa kritike për astrologjinë. Kjo do të thotë që shumë gjëra do të trazohen në familjen mbretërore. Meghan është shumë e pavarur dhe kjo  sigurisht që do të ndikojë. Ajo do t’i respektojë rregullat e familjes, por kurrsesi s’do të dalë jashtë vetes së saj për ta.

Burimi: Women’s Health