Horoskopi Vjetor

Horoskopi i vitit 2017 nga Susan Miller: Shigjetari

3 Janar 2017

Horoskopi i vitit 2017 nga Susan Miller: Shigjetari

Shigjetari

Ky është viti kur ëndrrat tuaja do të realizohen. Falë Saturnit, që në Dhjetor të vitit 2014, ju jeni ndeshur me më shumë përgjegjësi dhe më me pak argëtim. Nuk ka rëndësi se sa sukses keni patur, kur Saturni ndodhet në shenjën tuaj, juve ju duhe të ktheheni sërish në pozicionin fillestar. Deri tani keni punuar drejt një synimi të rëndësishëm; të ngrini një biznes, të krijoni një familje apo të ktheheni në shkollë. Nëse s’e keni bërë ende, nuk është vonë. Këtë vit keni mundësinë për të zbuluar se çfarë doni realisht dhe për të punuar fort drejt plotësimit të dëshirës suaj.

Saturni do të largohet nga shenja juaj në 20 Dhjetor të vitit 2017 dhe nuk do të kthehet më për 29 vjet. Përpara se Saturni të ikë, ai do t’ju përballë me provimet e tij të fundit dhe ju do t’ia dilni. Shikoni sa keni arritur deri më tani.

Duke qënë se Saturni ka qëndruar në shtëpinë tuaj të parë të personalitetit, ju keni ndryshuar edhe fizikisht, jeni bërë më të fortë dhe më ‘fit’. E keni vënë re që edhe njerëzit ju trajtojmë me më shumë respekt? Gjatë dy viteve të fundit, ju keni fituar autoritet, jeni bërë ekspertë në fushën tuaj, ju rrezatoni influencë. Kur Saturni të zhvendoset në shenjën e Bricjapit dhe në shtëpinë tuaj të parasë dhe vlerave në 20 Dhjetor, ju do të shihni rezultatet e gjithçkaje për çfarë keni punuar deri tani dhe ndoshta do të nisni të bëni vërtetë para. Mund të vendosni të blini shtëpi, të investoni në një pronë apo të bëheni më të zgjuar financiarisht. Të gjitha përpjekjet tuaja do të shpërblehen!

2017 nuk është vetëm punë. Falë Jupiterit, ju do të argëtoheni shumë dhe do të njihni shumë miq të rinj e do të gjendeni në rrethe të reja sociale. Në mediat sociale, prezenca juaj do të ndihet shumë. Papritur, do të përballeni me mundësi brilante profesionale dhe personale në Shkurt, 12 Maj, 3 Qershor, 18 Korrik dhe 10 Gusht.

Fëmijët janë një kënaqësi e madhe këtë vit dhe mund të ndodhë që familja juaj të shtohet. Nëse nuk doni që të ngelni shtatëzanë, atëherë bëni kujdes gjatë eklipsit të ri të 26-27 Shkurtit.

Duke qënë se ky vit do të ketë shumë punë dhe më shumë argëtim, rrezikoni që të lodheni deri sa mund të bëni edhe gabime. Pjesa e parë e vitit do të jetë shumë delikate politikisht dhe ekonomikisht; njerëzit janë të stresuar dhe argumentet mund të ndizen shumë shpejt. Qëndroni larg nga argumentet politike.

Shtatori është muaji ideal për t’u mburrur me punën tuaj. Ju do të keni mundësinë për të impresionuar ata që janë nën pushtet dhe mund të fitoni shumë famë. Hëna e re në shenjën e Virgjëreshës në 20 Shtator mund t’ju hapë rrugën për një karrierë krejtësisht të re.

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.