Dalina@Anabel

6 mënyra se si të ruani veten nga denigrimi në Internet

19 Shtator 2016

6 mënyra se si të ruani veten nga denigrimi në Internet

Historia e Tizianës në Itali - vajza që u vetëvra, pasi video e saj e seksit bëri xhiron e internetit dhe u komentua nga qindra-mijëra të panjohur – nuk është e paprekshme edhe në Shqipëri. Rrjetet sociale dhe komunikimet në Whatsapp u kanë hapur rrugë shumë të panjohurve që të shfrytëzojnë foto apo video intime për qëllime të ndryshme që nisin nga një shaka e thjeshtë deri tek qëllime keqdashëse hakmarrjeje.

 Të vënë përballë një mësymje të panjohurish që kërkojnë me kusht të denigrojnë jetët private të njerëzve jo-publikë, është e nevojshme që të mësojmë si t’i parandalojmë. Shfletoni galerinë!

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.