Eva Murati: Fiksojeni këtë gocë!

Modelja dhe prezantuesja një ndër fytyrat e reja të bukurisë shqiptare

Nga Jolinda Levonja ~  Read in English
Shikoni fotot e tjera!    v      
Eva Murati modele ne sfilaten e 20 vjetorit te 'Geraldina Sposa'
Eva Murati, bashkeprezantuese ne emisionin 'Duatrokitje'
Eva Murati, bashkeprezantuese ne emisionin 'Duatrokitje'
Eva Murati, bashkeprezantuese ne emisionin 'Antilope'
Eva Murati, modele katalogu per 'La Blanche Lingerie'
Eva Murati, modele katalogu per 'La Blanche Lingerie'

Eva Murati për disa prej jush nuk është e panjohur. Madje shumica e kanë parë e pëlqyer në reklamat e shumta televizive, në sfilatat më në zë të kryeqytetit e madje edhe si imazh të disa kompanive shqiptare dhe italiane, pa i ditur emrin kësaj vajze. Atëherë fiksojeni, Eva Murati!

Modele, prezantuese, aktore, 20-vjeçarja simpatike i ka prekur këto fusha të gjitha nga pak pa u konsumuar si imazh, e në fakt nuk ka sesi të ndodhi kjo me portretin e saj, tiparet e veçanta dhe trupin gjithmonë në top formë.

Eva numëron disa eksperienca televizive në "Agon Channel", përkatësisht në emisione si "Antilope", "Duartrokitje" përkrah Adi Krastës si dhe në emisionin e së Dielës në këtë televizion, "Dita e Shtatë".

Ajo ka prezantuar ndër të tjera një sërë spektaklesh të njohura në kryeqytet si "Break the Chain" spektakël i zhvilluar në bulevardin "Dëshmorët e KOmbit", "8 Mars"- në Pallatin e Kongreseve, programin për 100 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë- "100 vjet shtet" etj.

Nuk ju thamë kot që Eva duhet fiksuar sepse deri më tani ka mundur të shtojë në eksperiencat e saj edhe role në filma si I Jashtëligjshmi, në krah të aktorit të njohur, Gazmend Paja me regji të Aldi Karaj-t si dhe serialit më të ri në treg, "Kokrrat". Eva Murati ka pasur rolet e saj edhe në teatër në shfaqjet "Dy zotëring nga Verona" dhe "Opera për tre groshë".

Sot, Eva Murati është imazh i një sërë kompanish të njohura në vend dhe ka qënë pjesë e reklamave për kompani celulare, një qëndre të njohur tregtare në vend, etj. Prej disa kohësh modelja është pjesë e një agjensie prestigjoze të talenteve në Milano.

Ndonëse nuk dihet se në ccfarë projekti do e shohim Evën në vazhdim, ajo që mund t'ju themi është se kjo vajzë është një prej imazheve më të spikatura të momentin.

Artikuj të ngjashëm