Celebrity Style

Nga Kosova në Amerikë: Cardi B zgjedh përsëri një dizajnere shqiptare!

Shkruar nga Anabel

12 Tetor 2020

Nga Kosova në Amerikë: Cardi B zgjedh përsëri një

Fustani i reperes Cardi B për ditëlindjen e saj të 28, është nga koleksioni 2020-2021 "Prestige", i dizajneres Lena Berisha:

 
 
 
 
 
Vieë this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Cardi B (@iamcardib) on

 
 
 
 
 
Vieë this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by L e n a B e r i s h a (@lenaberishaofficial) on

 
 
 
 
 
Vieë this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by L e n a B e r i s h a (@lenaberishaofficial) on

Nuk është hera e parë, që reperja zgjedh një dizajner shqiptar nga Kosova. Në shtator të vitit të kaluar, Cardi u vesh nga Valdrin Sahiti:

 
 
 
 
 
Vieë this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by VALDRIN SAHITI (@valdrinsahitiofficial) on

Nga Kosova në Amerikë: Cardi B zgjedh përsëri një

Ajo nuk është e vetmja e famshme që i ka besuar pamjen e saj dizajnerëve shqiptarë. 

Chloe dhe Halle Bailey, motrat që menaxhohen nga Beyonce, Fanrasia Taylor, Yvonne Ojri, Bebe Rexha dhe Iskra Lawrende janë disa nga emrat që kanë bashkëpunuar me Valdrin Sahitin.

Georgina Rodriguez është veshur me Lia Stublla:

 
 
 
 
 
Vieë this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by LS (@liastubllaofficial) on

Dhe Beyonce është veshur nga Kujta&Meri:

 
 
 
 
 
Vieë this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kujta & Meri (@kujtameri) on

Edhe dizajnere të tjera, si Diana Qerimi, Drenusha Xharra, Yllka Brada, Krenare Rugova, Blerina Kllokaqi Rugova, Teuta Matoshi,  Albina Dyla, Dona Matoshi, Venera Mustafa, Dodona Avdiu, Agnesa Vuthaj, Fjolla Nila, Lirika Matoshi etj, janë emra, që po e bëjnë Kosovën të duket si një qendër mode.