Showbiz dhe TV

Pas incidentit në 'Shiko kush luan,' Samanta thumbon Zerkën dhe Ronelën

Shkruar nga Anabel

3 Nëntor 2019

Pas incidentit në 'Shiko kush luan,' Samanta thumbon Zerkën

Dje, mjekrat e të gjithë lexuesve tanë prekën tokën nga habia se si Young Zerka u përgjigj pa të keq kur u pyet cila këngëtare shqiptare s’e meriton famën që ka. Jo vetëm që u përgjigj, por qëlloi me bojë foton e Samanta Karavellës, që e bën gjithë gjënë edhe më dramatike.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Shiko kush LUAN (@shikokushluan) on

Siç i ka hije një figure publike, Samanta u përgjigj në Instagram. Tha vetëm dy fjali, por që e bëjnë dëmin. Nën videon ku Zerka nënkupton se Samanta kot që është e famshme, ajo shkruan: “O Koçi, s’të shkojnë armët ty! Karaoket i bëje më mirë dikur në koncertet e mia...” dhe “Eh pra, pas një buri (pa rr) të suksesshëm fshihet një grua si e jotja!!!”

Pas incidentit në 'Shiko kush luan,' Samanta thumbon Zerkën

Zerkës iu deshën dy plumba boje të qëllonte Samantën, por asaj iu desh vetëm një që të gjuante edhe Zerkën, edhe Ronelën – që sipas të njëjtit segment në “Shiko kush luan” është shpirti binjak i reperit. Pra, tha që Zerka është aq i dështuar sa s’i shkojnë armët, bënte dikur karaoke në koncertet e saj dhe është burë dhe jo burrë. Dhe për më tepër, meritat për burin që është sot i takojnë Ronela Hajatit, që aspak rastësisht, dikur ka qenë shoqe e mirë e Samantës. E vini re rrjetën e merimangës që po formohet këtu?

“Jo se nuk e meriton, por unë duhet të gjuaja dikë këtu dhe ajo m’u duk më e arsyeshme për t’u gjuajtur. Ta gëzojë,” thotë moskokëçarës Zerka kur qëllon mbi Samantën, a thua se kjo e zbut situatën.

Që të kuptoni pse po bëhet kaq e madhe, duhet të dini se pari se Ronela dhe Samanta kanë qenë goxha shoqe. Aq sa kërcenin rrugëve të Parisit bashkë.

Andej nga 2015-a, Ronela tha se Samanta e kishte zhgënjyer dhe se nuk ishin më shoqe bashkë sepse “Samanta ishte shumë e mirë për të.” Ndërsa vjet, Samanta tha se vendosi të nisë një kapitull të ri në jetën e saj. “Unë ose të dua ose për mua nuk ekziston më. Më pëlqejnë miqësitë e pastra,” u shpreh ajo më qartë se kurrë.

Nga ana tjetër, Ronela përflitet se është e lidhur me Young Zerkën prej më shumë se katër vitesh, kështu që dita që ajo të përfshihet në këtë zënkë publike s’duhet të jetë e largët.

MOS I HUMBISNI