KESHILLA PER BLERJET TUAJA
Shqipëria

Arrestohet babai që abuzoi seksualisht me të bijën për vite me radhë! Ç’do të ndodhë me vajzën?

Shkruar nga Anabel

10 Korrik 2019

Dje mbrëmja, emisioni investigativ “Fiks Fare” denoncoi rastin e një babai, që prej vitesh abuzonte seksualisht me të bijën, sot 18 vjeçe. Sikur të mos mjaftonte kjo, 18-vjeçares i mungoi edhe përkrahja e nënës, e cila kur e bija i tregoi filmimet, i tha kësaj të fundit se çfarë u bë u bë dhe se historia duhet të mbyllej me aq. Fill pasi ngjarja u bë publike, Ministria e Brendshme reagoi menjëherë dhe brenda pak orësh u bë arrestimi i shtetasit që jetonte në Kurbin, raportoi Fiksi në emisionin e ditës së sotme (e mërkurë, 10 korrik).

Natyrshëm në këtë pikë lind pyetja se ç’do të ndodhë me vajzën, që siç e lexuat më sipër nuk ka aspak mbështetje nga familja.

Sipas "Fiks Fare", 18-vjeçarja është marrë menjëherë në kujdestari nga Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Sociale. Për më shumë mbi ngjarjen tronditëse, klikoni këtu.

Shtepi ne shitje

MOS I HUMBISNI