KESHILLA PER BLERJET TUAJA
Kinema & TV

Lista e plotë e çmimeve Grammy 2019!

11 Shkurt 2019

Grammy përfundoi duke lënë pas momente shumë të veçanta për artistët dhe jo vetëm. Nga mbrëmja që bëri bashkë këngëtarët dhe performuesit më të suksesshëm të industrisë së muzikës, padyshim që do të mbahen mend më gjatë fituesit.

Përpos faktit që suksesi i çmimeve Grammy këtë vit ishte i gjithi për Dua Lipa-n, më poshtë është lista e plotë e çmimeve dhe fituesve përkatës.

“Album of the year”: (Kacey Musgraves - Golden Hour)

“Record of the year”: (Childish Gambino - This Is America)

“Song of the year” : Childish Gambino - This Is America

“Best new artist”: (Dua Lipa)

“Best pop solo performance”: (Lady Gaga - Joanne (Where Do You Think You're Goin'?))

“Best pop duo/group performance”: (Lady Gaga & Bradley Cooper – Shallow)

“Best traditional pop vocal album”: (Willie Nelson - My Way)

“Best pop vocal album” :(Ariana Grande- Sweetener)

“Best dance recording”: (Silk City & Dua Lipa ft Diplo & Mark Ronson – Electricity)

"Best rock performance": (Chris Cornell - When Bad Does Good)

"Best metal performance": (High On Fire - Electric Messiah)

"Best rock album": (Greta Van Fleet - From The Fires)

"Best alternative album": (Beck - Colors)

"Best R&B performance": (H.E.R. Featuring Daniel Caesar - Best Part)

"Best urban contemporary album": ( The Carters - Everything Is Love)

"Best rap song": (Drake - (God's Plan))

"Best rap album": (Cardi B - Invasion Of Privacy)

"Best country album": (Kacey Musgraves - Golden Hour)

"Best musical theatre album": (The Band's Visit)

"Producer of the year, non-classical": (Pharrell Williams)

"Best music video": (Childish Gambino - This Is America)

Burimi: BBC

Shtepi ne shitje

MOS I HUMBISNI