Celebrity

Joooo: Krejt papritur, Ariana Grande heq dorë nga çmimet Grammy

6 Shkurt 2019

Joooo: Krejt papritur, Ariana Grande heq dorë nga çmimet Grammy

Ka këngëtarë që ëndërrojnë gjithë jetën që të jenë pjesë e çmimeve Grammy, POR ka edhe artistë që heqin dorë. Ariana Grande thuhet se nuk e mendoi dy herë vendimin për t’u larguar.

Sipas Variety, Ariana u ndje e fyer duke qenë së producentët refuzuan ta lejonin që të këndonte “7 Rings”. 

Në fund u arrit një kompromis, mirëpo producentët sërish dëshironin që këngën e dytë të këngëtares ta zgjidhnin ata. Kupa u mbush, Ariana Grande deklaroi se s’do të merrte pjesë fare!

Burime të ndryshme thanë për Variety se artistët e tjerë nuk kanë të tilla probleme ndaj gjithë ky debat për Ariana-n është paksa i pakuptimtë.

Ende nuk ka një reagim zyrtar nga përfaqësuesit e Grammy dhe nga vetë Ariana, e cila është nominuar për “Best Pop Vocal Performance" (God is a Woman) dhe “Best Pop Vocal Album” (Sweetener).

MOS I HUMBISNI