Instagramming

Një fustan përrallash: Modelja e njohur vishet për Golden Globes nga Valdrin Sahiti

7 Janar 2019

Një fustan përrallash: Modelja e njohur vishet për Golden Globes

Nuk përbën më çudi që Valdrin Sahiti bashkëpunon me emra të rëndësishëm ndërkombëtarë, megjithëse fustani i mëposhtëm e meriton paksa vëmendjen tonë.

Bëhet fjalë për modelen e njohur dhe aktivisten Iskra Lawrence, e cila u shfaq e veshur me një fustan të dizajnerit nga Kosova në festën e organizuar nga InStyle dhe Warner Bros, pas ceremonisë së The Golden Globes.

Një fustan përrallash: Modelja e njohur vishet për Golden Globes

Fustani i Valdrin Sahitit është një fustan përrallash, tejet i fryrë në pjesën e poshtme, i gjithi i stiluar përmes frudave.

Një fustan përrallash: Modelja e njohur vishet për Golden Globes

Ngjyrat vinë duke u shpërhapur: fillon me nuancat e ngjyrës vjollcë (heather dhe periwinkle) dhe mbyllet me një nuancë të lehtë të rozës pudër.

Një fustan përrallash: Modelja e njohur vishet për Golden Globes

Iskra ka preferuar që busti të jetë më i thjeshtë, ku siç edhe vihet re mungojnë detajet zbukuruese.

Një fustan përrallash: Modelja e njohur vishet për Golden Globes
Photo Courtesy of @valdrinsahitiofficial (Instagram)
 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Showbiz shqiptar/🇦🇱🇽🇰 (@vipscreen) on

MOS I HUMBISNI