Cilat gatime shqiptare njohin të huajt

 Read in English

Taste Atlas është një ndër portalet më të preferuar të vizitorëve anembanë botës ku marrin sugjerime mbi ushqimet e vendeve të ndryshme, përfshirë këtu edhe Shqipërinë.

Referuar sezonit të festave, Shqipëria njihet për byrekun me kungull.

Të tjera gatime të famshme janë: fërgesa,

ballokumet,

qumështori,

flija,

jani me fasule,

tavë kosi

dhe qofte të fërguara etj.

Meqë jemi në ditë feste, ndoshta morët disa ide të vlefshme për drekën/darkën me miqtë e familjarët. Ndërkohë recetën e panettone-s e gjeni këtu.

Burimi: Taste Atlas via Monitor.al

Artikuj të ngjashëm