TV Mania

Shpallet fituesi i çmimit ‘Artisti i ri më i mirë’ te ‘Kënga Magjike’

8 Dhjetor 2018

Shpallet fituesi i çmimit ‘Artisti i ri më i mirë’

Pak çaste më parë, te “Kënga Magjike” u dha çmimi i “Artistit të ri më të mirë”. Të nominuar ishin: Wendi Mancaku – “Ëndrra ime”; Olsi Bylyku & Lorenc Hasrama – “Si të flas”; Krusita – “Akull”.

Shpallet fituesi i çmimit ‘Artisti i ri më i mirë’

Manjola Nallbani dhe Armend Rexhepagiqi, si përfaqësues të jurisë së kategorisë “Best New Artist”, zgjodhën si fituese Wendi Mancakun.

Shpallet fituesi i çmimit ‘Artisti i ri më i mirë’

Vokali dhe profesionalizmi i Wendit ra në sy tek të gjithë, pasi siç mund ta shihni edhe në sondazhin e realizuar nga Anabel.al, Wendi është e preferuara e votuesve.

Shpallet fituesi i çmimit ‘Artisti i ri më i mirë’

Pas saj renditen Olsi Bylyku dhe Lorenc Hasrama,

Shpallet fituesi i çmimit ‘Artisti i ri më i mirë’

ndërsa në vend të tretë Krusita.

Shpallet fituesi i çmimit ‘Artisti i ri më i mirë’

Këngën e Wendit e gjeni në vijim.