TV Mania

Një fjalë kemi për veshjet e moderatorëve natën e parë të ‘Këngës Magjike’: Rrëzëllitëse!

6 Dhjetor 2018

Një fjalë kemi për veshjet e moderatorëve natën e
Bora Zemani, Ardit Gjebrea dhe Klaudia Pepa

Bora Zemani dhe Klaudia Pepa moderuan përkrah Ardit Gjebreas natën e parë të festivalit “Kënga Magjike. Arditi i qëndroi besnik një veshjeje, nga fillimi në fund. Dyshen e zezë, pantallona dhe këmishë, Gjebrea e kombinoi me një xhaketë që vodhi gjithë vëmendjen.

Një fjalë kemi për veshjet e moderatorëve natën e
Ardit Gjebrea

Bora u shfaq fillimisht në skenë me një fustan asimetrik, me një krah dhe një këmbë të zbuluar. Në anën më të mbuluar, fustani kishte motive si pasqyrë, nga shpatulla, në bel e deri në fund të këmbëve. Këpucët e tejdukshme ishin zgjedhje e mirëmenduar, pasi i zgjasnin këmbët Borës.

Një fjalë kemi për veshjet e moderatorëve natën e
Bora Zemani

Klaudia Pepa veshi një fustan blu, me motive të shkëlqyeshme në blu më të errët. Në fakt, fustani saj ngjan më tepër si një trupore shoqëruar me një bisht të fryrë. Dukej veçanërisht bukur në zonat me pak ndriçim, si në foto.

Një fjalë kemi për veshjet e moderatorëve natën e
Klaudia Pepa

Anëtari më karizmatik i jurisë, Armend Rexhepagiqi veshi një xhaketë të stërmadhe me mëngë si kambana e material që i shëmbëllen varakut. Xhaketa është reflektive, në varësi vë vendit ku e godet ngjyra, herë ngjason blu, here lejla, e herë turkez.

Një fjalë kemi për veshjet e moderatorëve natën e
Armend Rexhepagiqi

Orinda Huta zgjodhi një fustan me fije të dala në shpatulla e në fund, që të përcillte ndjesinë e diçkaje nga Chanel. Copën rozë me shkëlqim, Orinda e shoqëroi me geta të zeza për t’i zbutur disi ëmbëlsinë.

Një fjalë kemi për veshjet e moderatorëve natën e
Orinda Huta

Ogesa Zaimi, kokë e këmbë me të zeza, me përjashtim fjogos gjigande në shpinë, çelësit të solit me rruaza në xhaketë dhe buzëve. Golfi ëshë pakëz i tejdukshëm, për të krijuar ndjesinë e njëtrajtshmërisë me getat. Cullufja e përdredhur në ball bëri gjithë veshjen bashkë.

Një fjalë kemi për veshjet e moderatorëve natën e
Orgesa Zaimi

Arben Skënderi zgjodhi një kostum me kuadratë ët errët, veshur me këmishë të bardhë.

Një fjalë kemi për veshjet e moderatorëve natën e
Arben Skënderi

Manjola Nallbani zgjodhi një kostum të bardhë me xhaketë të mbushur me perla teke kudo. Perlat e ngritën veshjen, pasi në të kundërt do të ishte thjesht një xhaketë e bardhë.

Një fjalë kemi për veshjet e moderatorëve natën e
Manjola Nallbani

Gjatë performancës me trupën e baletit të Canale 5, Klaudia Pepa veshi një fustan të shkurtër me thekë të rrallë nga Elisabetta Franchi.

Një fjalë kemi për veshjet e moderatorëve natën e
Klaudia Pepa

Dhe pas kësaj u ndërrua sërish në një fustan seksi pas trupit që mbulonte vetëm ç’ishte me rëndësi me anë të luleve të bardha.

Një fjalë kemi për veshjet e moderatorëve natën e
Bora Zemani

Ndërsa Bora Zemani e përfundoi mbrëmjen me një fustan me gurë sipër e të derdhur nga beli e poshtë, ngjyrë rozë pudër. Veshjet e saj dhe të Klaudias janë nga Geraldina Sposa.

Një fjalë kemi për veshjet e moderatorëve natën e
Bora Zemani, Ardit Gjebrea dhe Klaudia Pepa
Ina Omuri
Fotografe

MOS I HUMBISNI