KESHILLA PER BLERJET TUAJA
TV Mania

Të veshurit më mirë në natën e parë të ‘Këngës Magjike’

6 Dhjetor 2018

Ronela Hajati

Mbrëmë, në Pallatin e Koncerteve u mbajt nata e parë e festivalit “Kënga Magjike”. Plot 15 performues u ngjitë në skenë, ndër të cilët 8 artistë të rinj. Disa goditën me veshjet e zgjedhura, të cilët i kemi listuar sipas radhës së performancës.

Kanita zgjodhi një fustan të kuq, të gjatë, të fryrë e të çarë në anë. Në mëngë vihen re detaje frudash të mëdha, ndërsa në gjoks, dekolteja që arrin belin. Fustani ngjan pakëz i papërfunduar, por Kanitës i shkon.

Kanita
Kanita

Lori Miho, vokalistja e All In Band performoi me një trupore të zezë me shkëlqim, me dekolte të theksuar që i nxirrte më së miri në pah trupin. Një dhjetë për grimin!

Lori Miho, All In Band
Lori Miho, All In Band

Amela Agastra mblodhi flokët dhe la veshjen të shkëlqente. Një krijim i bardhë asimetrik, me pelerinë të dyfishtë, vendosur mbi pantallona të gjera i zgjaste figurën Amelës dhe kishte shumë prezencë në skenë.

Amela Agastra
Amela Agastra

Lorenc Hasrama dhe Olsi Bylyku nuk dolën dot jashtë kornizave të kostumit të zi për burra. Por, përdorën me zgjuarsi zinxhirët dhe ndonjëherë, detajet bëjnë punën.

Lorenc Hasrama dhe Olsi Bylyku
Lorenc Hasrama dhe Olsi Bylyku

Krusita, kokë e këmbë e metaltë, nuk i shpëtoi dot pelerinës si shumica e performuesve. Kënga e saj quhet “Akull” dhe ngjyra i përshtatet titullit. Madje, në pjesën e reçipetave motivet ngjasojnë me flokë dëbore. Krusita di si të qëndrojë në temë.

Krusita
Krusita

Era Rusi shkëlqeu me fustanin maksimalist me xixa, fruda dhe tyl. Kjo veshje i ka të gjitha, por mbi të gjitha, prezencë.

Era Rusi
Era Rusi

E fundit performoi Ronela Hajati, me një fustan të kuq, mbledhur në bel me korse vishnje. Ronela ishte fantastike. E mbajti veshjen dhe performancën në këmbë sikur të ishte lindur për të bërë veçanërisht këtë punë. Bravo.

Ronela Hajati
Ronela Hajati

Performuesit e tjerë:

Anxhela Peristeri, fituesja e vjetshme
Anxhela Peristeri, fituesja e vjetshme
Revolt Klan
Mishela Rrapo dhe Ergys Shahu
Mishela Rrapo dhe Ergys Shahu
Kastro Zizo
Kastro Zizo
Artjola Toska dhe Bruno
Artjola Toska dhe Bruno
Henri
Henri
Giorgia
Silvi
Silvi
Laorjan Eljlli
Laorjan Ejlli
Red Carpet
Red Carpet
Eliss
Eliss
Genti Deda
Genti Deda
Wendi Mancaku
Wendi Mancaku

Ardit Çuni dhe Daniela Toçi
Ardit Çuni dhe Daniela Toçi
Kejsi Tola
Kejsi Tola
Venera Lumani
Venera Lumani
Rozana Radi
Rozana Radi
Ina Omuri
Fotografe

MOS I HUMBISNI