KESHILLA PER BLERJET TUAJA
Celebrity

Pse Madonna e nxit vajzën e saj të mos i depilojë sqetullat

8 Nëntor 2018

Këngëtarja e famshme e ka mësuar vajzën e saj që të mos i ndjekë standardet e bukurisë, sidomos kur vjen puna tek depilimi.

Sot vajza e Madonna- s, Leurdes është një modele e famshme që nuk druhet të dalë në publik dhe as në pasarelë pa u depiluar. 22- vjeçarja njësoj si e ëma nuk ndjek standardet e bukurisë, madje kërkon t’i luftojë ato.

Në një intervistë për Harper’s Bazar në vitin 2013 ylli i muzikës Pop ka treguar arsyen që e nxiti të mos depilohet dhe t’i ushqente të bijës të njejtën gjë.

“E pashë se sa shumë duhet të përpiqeshin vajzat e njohura për t’i rënë në sy djemve. E kuptova që nuk mund të isha një prej tyre. Kështu që vendosa të bëja të kundërtën. Refuzova të bëja make up, të kisha një model flokësh. Refuzova rë rruhesha. Që në atë kohë kisha sqetulla të padepiluara.”

Të njëtin mendim me të ëmën ndan edhe 20- vjeçarja Lourdes që jo rrallëherë poston në media sociale foto të sajat me sqetulla të padepiluara.

Në fillim ndjekësit  e kritikonin Lourdes- in, por më pas ranë dakort me faktin që për aq kohë sa ajo mbante një higjenë të mirë dhe përdorte deodorant, sqetullat e saj të padepiluara nuk përbënin problem

.

MOS I HUMBISNI