KESHILLA PER BLERJET TUAJA
Social Buzz

Instagrami i këtij 85- vjeçari është blogu më i lezetshëm i ushqimit në qarkullim

8 Nëntor 2018

Zakonisht një njeri rreth moshës 80- vjeçare nuk e ka marrëdhënien fort mirë me mediat sociale, por ky nuk është rasti i David.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ham salad for lunch today 🍴

A post shared by David | Slimming world 🍏 (@davidcyril_sw) on

David Cyrill është një bloger Instagrami dhe këtë nuk e luan topi. Ai e nisi rrugëtimin e tij rreth një muaj më parë dhe sot numëron rreth 36 mijë ndjekës që frymëzohen nga postimet e tij.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

10,000 followers! Wow, I can’t thank you all enough for supporting me on my slimming world journey!

A post shared by David | Slimming world 🍏 (@davidcyril_sw) on

Pak kohë më parë mjekët i këshilluan 85- vjeçarit që për arsye shëndetësore të binte nga pesha, kështu i caktuan një plan ushqimor që duhet ta ndiqte me përpikmëri. Gjatë kohës që filloi dietën, David hapi dhe Instagramin për të postuar në të vaktet dhe ecurinë.

Ai çdo ditë ndan me ndjekësit foto të pjatave që konsumon shoqëruar me mesazhe frymëzuese, për të treguar që edhe nëse ndodhesh në një regjim ushqimor mund t’ja dalësh të hash pjata të shijshme dhe të servirura bukur.

MOS I HUMBISNI