KESHILLA PER BLERJET TUAJA
High Tech

Nëse jeni kuriozë të shihni një telefon që paloset, voilà

8 Nëntor 2018

Duke u përpjekur që të krijojë avantazh kundrejt Apple, Samsung po punon për të lançuar smartphone-in e palossshëm. Këta telefona supozohet të kenë ekranin e një tableti të vogël dhe janë të projektuar për t’u mbajtur në xhep.

Në San Francisco u prezantua celulari i ri, i cili ngjason me një telefon të trashë. Samsung nuk u lejoi të pranishmëve të shihnin pajisjen nga afër, apo ta preknin atë.

Megjithatë pamja duket e qartë. Celulari duket si një tablet normal, vetëm se siç e thamë është i palosshëm dhe praktik.

Prodhimi masiv pritet të nisë në muajt e ardhshëm. Huawei gjithashtu po planifikon të lançojë një smartphone me ekran të palosshëm në mesin e vitit 2019.

Ok, ngjason si një pajisje 2 në 1, që sigurisht dhe çmimin duhet ta ketë të kripur...shumë madje.

Burimi: The Guardian

MOS I HUMBISNI