KESHILLA PER BLERJET TUAJA
Kuzhina

Nga flokët tek ankthi dhe stresi: Çaji i dafinës bën mrekulli për shëndetin

5 Tetor 2018

Si mund të përgatisni çajin e dafinës:
- 4 ose 5 gjethe të thata dafine
- pak kanellë
- 1 litër ujë

Ziejini gjethet e dafinës dhe kanellës për 20 minuta dhe pasi të ftohet, mund ta konsumoni.

Për çfarë mund ta përdorim:
- përbërësit e gjetheve të dafinës luftojnë zbokthin dhe përmirësojnë shëndetin e flokëve;
- acidi kafeik dhe rutin janë substanca që përmirësojnë shëndetin e zemrës;
- rregullon nivelin e sheqerit në gjak;
- ndihmon në rënien në peshë;
- dafina ka efekt lehtësues dhe qetësues për ankthin dhe stresin.

Burimi: AgroWeb.org

MOS I HUMBISNI