KESHILLA PER BLERJET TUAJA
Anabelizim

31 foto ‘të zhdukura’ të VIP-ave shqiptarë!

12 Shtator 2018

10 vite më parë, “Anabel” hyri në treg si një brand inovativ duke u identifikuar fillimisht me një revistë "Fashion&Lifestyle”, duke sjellë e para editoriale mode të mirëfillta në vend. Mënyra e fotografimit, konceptet dhe stili modern i freskët tek stilimi i flokëve dhe realizimi i grimit, e kthyen “Anabel” në revistën më të shitur të kohës. Në postimin e bërë në Instagram @anabel_hostel, gjeni disa nga punët e bëra rreth 10 vite më parë, nga artistët më të njohur.

Në këtë artikull, do të risjellim edhe njëherë disa nga kopertinat më të famshme – foto të rralla që s’gjenden kudo nëpër internet. Koleksionistët e “Anabel” me gjasë i mbajnë mend, të tjerët mund të shohin në vijim.

- 10 ndër këngëtaret më të mira të kohës, në kopertinën e parë të Anabel, qershor 2009
Në foto: Soni Malaj, Jehona Sopi, Anjeza Shahini, Eliza, Juliana Pasha, Mariza Ikonomi, Eneda Tarifa, Jonida Maliqi, Besa Kokedhima, Teuta Kurti.

Fotografi e realizuar nga Geljant Kaleci

- Elvana Gjata për Anabel, dhjetor 2010

Fotografi e realizuar nga Geljant Kaleci

-Soni Malaj për Anabel, qershor 2009

Fotografi e realizuar nga Geljant Kaleci

- Luana Vjollca për Anabel, nëntor 2011

Fotografi e realizuar nga Geljant Kaleci

- Miriam Cani për Anabel, tetor 2011

Fotografi e realizuar nga Geljant Kaleci

- Arbana Osmani për Anabel, shtator 2009

Fotografi e realizuar nga Geljant Kaleci

- Marina Vjollca për Anabel, mars 2010

Fotografi e realizuar nga Geljant Kaleci

- Nora Istrefi për Anabel, maj 2012

Fotografi e realizuar nga Geljant Kaleci

-Rike Roçi për Anabel, qershor 2013

Fotografi e realizuar nga Geljant Kaleci

- Çiljeta Xhilaga për Anabel, dhjetor 2012

Fotografi e realizuar nga Geljant Kaleci

- Argjentina Ramosaj, Beatrix Ramosaj dhe Angjelina Hadërgjonaj për Anabel, gusht 2011

Fotografi e realizuar nga Geljant Kaleci

- Elvana Gjata për Anabel, tetor 2013

Fotografi e realizuar nga Eugenio Qose

- Besa Kokëdhima për Anabel, qershor 2011

Fotografi e realizuar nga Geljant Kaleci

- Jonida Vokshi për Anabel, shkurt 2011

Fotografi e realizuar nga Geljant Kaleci

-Çiljeta Xhilaga për Anabel, gusht 2009

Fotografi e realizuar nga Geljant Kaleci

- Zajmina Vasjari për Anabel, korrik 2010

Fotografi e realizuar nga Geljant Kaleci

- Vesa Luma për Anabel, mars 2011

Fotografi e realizuar nga Geljant Kaleci

- Olta Gixhari për Anabel, maj 2011

Fotografi e realizuar nga Geljant Kaleci

-Blerim Destani për Anabel, korrik 2011

Fotografi e realizuar nga Geljant Kaleci

-Arbana Osmani për Anabel, shkurt 2013

Fotografi e realizuar nga Geljant Kaleci

- Lorik Cana për Anabel, nëntor 2012

Fotografi e realizuar nga Geljant Kaleci

- Tuna për Anabel, maj 2010

Fotografi e realizuar nga Geljant Kaleci

- Luana Vjollca për Anabel, mars 2015

Fotografi e realizuar nga Geljant Kaleci

- Xhemi Shehu për Anabel, shtator 2010

Fotografi e realizuar nga Geljant Kaleci

- Jehona Sopi për Anabel, shtator 2010 

Fotografi e realizuar nga Geljant Kaleci

- Xhemi Shehu për Anabel, korrik 2009

Fotografi e realizuar nga Geljant Kaleci

- Amarda Toska për Anabel, mars 2012

Fotografi e realizuar nga Geljant Kaleci

-Jonida Maliqi për Anabel, janar 2010

Fotografi e realizuar nga Geljant Kaleci

- Mariza Ikonomi për Anabel, qershor 2009

Fotografi e realizuar nga Geljant Kaleci

- Zhaku për Anabel, prill 2010

Fotografi e realizuar nga Geljant Kaleci

- Anjeza Shahini për Anabel, qershor 2009

Fotografi e realizuar nga Geljant Kaleci

Copyright Anabel.al / Ndalohet ribotimi pa lejen e redaksisë.

MOS I HUMBISNI