KESHILLA PER BLERJET TUAJA
Shqipëria

I nxehti afrikan pushton Shqipërinë: Kjo javë do të jetë përvëluese!

6 Gusht 2018

Prej kohësh sinoptikanët kanë paralajmëruar se i nxehti afrikan ka pushtuar Europën, ku vendet që po preken më shumë janë Portugalia dhe Spanja, megjithëse temperaturat përvëluese ndjehen edhe në vendin tonë.

Sipas MeteoAlb, kjo javë do të jetë jashtëzakonisht e nxehtë, me temperatura që do të kalojnë 39 dhe 40°C.

Pra, të paktën për disa ditë ta harrojmë shiun. Shmangni orët e nxehta në diell dhe hidratohuni.

MOS I HUMBISNI