KESHILLA PER BLERJET TUAJA
Sport

Gozhda del me gozhdë: Pas largimit të Ronaldo-s, Real Madrid rrëmben një tjetër talent!

19 Korrik 2018

Largimi i Cristiano Ronaldo-s nga klubi i Real Madrid-it për tek Juventusi ishte padyshim një ngjarje që bëri bujë, për aq kohë sa prej vitesh s’mund të mendohej Reali pa Ronaldo-n. Por ja që ai u largua dhe kështu klubi spanjoll nisi të merrte masat për të mbushur sadopak boshllëkun që la talenti portugez.

Sipas The Sun, gjërat janë pothuajse drejt zyrtarizimit dhe së shpejti do të bëhet kalimi i brazilianit Neymar nga Paris Saint-Germain tek Real Madrid-i.

Me shpresën se Neymar nuk do të bëjë më gafa në fushë, i urojmë suksese.

Largimi i Ronaldo-s pati efekt edhe në rrjetet sociale të Real Madrid-it, ku miliona ndjekës u larguan menjëherë. Për më shumë mund të lexoni duke klikuar këtu.

MOS I HUMBISNI