KESHILLA PER BLERJET TUAJA
Social Buzz

7 fakte interesante rreth Mbretëreshës

10 Korrik 2018

Pavarësisht faktit që është në fron prej 66 vitesh, Mbretëresha rrallë jep intervista dhe njerëzit dinë shumë pak për të. Në këtë artikull do t’ju tregojmë disa fakte interesante rreth Elizabeth II:
 
1. Mbretëresha nuk është njeriu më i pasur në Britani

2. Është portretizuar në 100 filma dhe show televizive


 
3. Pi një gotë shampanjë çdo natë, para se të shkojë në shtrat


 
4. Nuk ka pasaportë (ç'i duhet fundja!)


 

5. Është fanse e skuadrës së Arsenal- it


 
6. Flet frëngjisht rrjedhshëm


 
7. Ka qenë e martuar për më shumë se 70 vite

MOS I HUMBISNI