Showbiz dhe TV

Tërmeti shkund ‘Në shtëpinë tonë’: Reagimi i Florianit është për t'u vlerësuar!

4 Korrik 2018

Tërmeti shkund ‘Në shtëpinë tonë’: Reagimi

Një orë më parë u ndjenë lëkundjet e fuqishme të një tërmeti me magnitudë 5 ballë të shkallës Richter, epiqendra e të cilit sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit  ishte në Gjirin e Lalëzit.

Të gjendur të papërgatitur njerëzit nxituan të dilnin jashtë menjëherë. Teksa tërmeti vazhdonte për disa minuta, “Në shtëpinë tonë” po transmetohej live. Studioja u trondit, objekte të shumta ranë në tokë dhe moderatori Florian Agalliu mori zonjën që po gatuante dhe vrapoi për të shpëtuar. Gjesti i Florianit u vlerësua nga komentues të shumtë.

Por nëse Agalliu s’e vrau shumë mendjen që ndodhej në transmetim direkt, moderatorja e News 24 u përpoq të qëndronte etikisht korrekte deri në fund, të paktën derisa u fikën kamerat.

Me të rënë tërmeti, sigurisht memet rrodhën lumë.

Tërmeti shkund ‘Në shtëpinë tonë’: Reagimi

Tërmeti shkund ‘Në shtëpinë tonë’: Reagimi

Tërmeti shkund ‘Në shtëpinë tonë’: Reagimi

Tërmeti shkund ‘Në shtëpinë tonë’: Reagimi

 

MOS I HUMBISNI