Moda > Fashion News

Nëse keni pyetur ndonjëherë pse Louboutin-ët e kanë shuallin e kuq; ja pse

Me taka qiellgërvishtëse dhe shuallin e kuq ikonik, Louboutin-ët janë këpucë që dallohen me një vështrim të vetëm.

 Read in English

Një palë këpucë Christian Louboutin mund të jenë në krye të listës së gjërave të dëshiruara për shumë gra. Me taka qiellgërvishtëse dhe shuallin e kuq ikonik, Louboutin-ët janë këpucë që dallohen me një vështrim të vetëm.

 

Thursdays are So Kate. 📷 @lnestyle

A post shared by Christian Louboutin (@louboutinworld) on

Por, nuk e kemi ditur historinë pas shuallit të kuq deri më sot. Pasi u analizua libri Christian Louboutin Rizzoli, u zbulua se ishte një manikyr çka që e frymëzoi dizenjuesin.

 

Veuillez laisser un message, s’il vous plait. #LouboutinWorld 📷 @beautylicieuse

A post shared by Christian Louboutin (@louboutinworld) on

Pasi i vodhi ndihmëses së tij një shishe manikyri të kuq, Louboutin leu shuallin e zi me të, thjesht për të parë si dukej. U dashurua aq shumë me rezultatin, sa që nga ai moment e tutje, të gjithë këpucët e tij prodhoheshin me shuall të kuq. Ky, u bë shumë shpejt një tipar dallues i markës.

 

Shhhh! Lady Peep is catching up on her beauty rest. 📷 @guillaumethomasparis

A post shared by Christian Louboutin (@louboutinworld) on

Fatmirësisht, Louboutin nuk përdor më manikyr për shuajt e këpucëve, por në nder të historisë, mund të blini manikyrin e firmës që është ekzaktësisht e njëjta ngjyrë si shualli.

 

Rouge alert! #BeauteLouboutin

A post shared by Christian Louboutin (@louboutinworld) on

Burimi: Harper's Bazaar