Nuk ju duket ju: Vërtet të gjithë e kanë ditëlindjen sot

Ore të gjithë! Ore të gjithë! Ore të gjithë! Ore të gjithë! Ore të gjithë! Ore të gjithë! Ore të gjithë! Ore të gjithë po ju them!

 Read in English
Le ta nisim me më të rëndësishmit. Amerika, toka e lirisë, ëndrra e çdo shqiptari, sot mbush plot 241 vjeç. Bëni gati flamurët kuq, bardhë e blu dhe digjeni sonte. Ca fishekzjarre s’bëjnë dëm. 4 korriku ashtu është festuar gjithmonë.
Duke vazhduar me të tjerë të rëndësishëm, një gaforre e famshme vendase mbush sot 53 vjeç. Uroni kryeministrin e vendit, Edi Rama. Përpiquni t’ja tejkaloni urimit të Rudina Dembaçajt
E cila, krejt rastësisht, ka gjithashtu ditëlindjen sot. Rudina bën 30 vjeç dhe në një video të postuar në Snapchat, ka uruar kryeministrin dhe ka sharë Tom Cruise-n. Komedianët mbeten komedianë. “Zoti kryeministër Gëzuar Ditëlindjen, ty, mua, Amerikës! Tom Cruise pastë faqen e zezë që s’na ftoi njëherë për një gotë verë”, thotë aktorja. Tom Cruise e festoi dje ditëlindjen e tij dhe as ne s’e kuptojmë si mund të mos ftonte Rudinën dhe Ramën. I pasjellshëm!
Le të mos harrojmë yllin e gjithanshëm, Era Istrefin. Ish-bjondja ikonike mbush sot 23 vjeç dhe po ja bën qejfin vetes jo me dhurata dosido, por me Dom Perignon të 2006-s. Gëzuar ditëlindjen Era!
Kemi përfaqësues edhe toka e artë e telenovelave. Angelique Boyer bën 29 vjeç. Esa hembra no es mala. Esa hembra es 29 años. U bëfsh edhe 100 Teresa, klb sot.
Po e mbyllim me Malia Obama-n. Ish-vajza e parë e ShBA-ve hyn në vitin e fundit të adoleshencës dhe bën 19 vjeç. Sa shpejt ikin vitet.

Artikuj të ngjashëm