Metoda e Kim Kardashian për tu dobësuar pa dietë, pa palestër!

E kishit imagjinuar që mund ta ngrini dhjamin tuaj?

 Read in English

Në 5 Dhjetor 2015, Kim Kardashian solli në jetë fëmijën e saj të dytë. Pak ditë më vonë, për Krishtlindje ajo u shfaq në super formë duke deklaruar se kishte humbur 7,7 kg sikur të mos ishin asgjë!

Asnjë dietë! Asnjë orë palestër! Pa kirugji! Vetëm pak sherr me burrin! Në fillim Kanye West nuk ishte aspak dakord me atë çka Kim kishte ndërmend të bënte, por me të parë rezultate e shpejta dhe mbreslënëse, si gjithmonë ai u rendit si përkrahësi i saj numër një. Por cili është sekreti?

Quhet Cryolipolisis, e thënë më thjesht, ngrirja e qelizave dhjamore. Nuk bëhet fjalë për ndonjë nga ato trajtimet e paarritshme që vetëm VIP-at mund të bëjnë. Përkundrazi kjo procedurë është përhapur aq shpejt nëpër botë si një alternativë e thjeshtë, e shpejtë dhe e prekshme nga të gjithë për të eleminuar dhjamin e tepërt njësoj si trajtimet estetike që bëjmë çdo ditë. Diferenca e vetme është që duhet bërë nga një staf profesionistësh!

SI FUNKSIONON?

Nëse keni dhjam të tepërt në pjesën e barkut, ijeve, kofshëve, krahëve, etj, si fillim mjeku do ta trajtojë lëkurën me një xhel mbrojtës, para se të vendosë aty grykën e një paisjeje që e ngrin dhjamin në thellësi në temperatura shumë të ulëta, por pa ndikuar te shtresa e jashtme e lëkurës. Nuk ka dhimbje apo shenja dhe gjithçka zgjat zakonisht vetëm një orë dhe eleminon deri në 50% të masës dhjamore! Jo keq nëse e krahason me orët e tëra që duhen shpenzuar në palestër apo dietat torturuese!

Në ditët në vazhdim, vetë trupi fillon t'i eleminojë qelizat dhjamore të ngrira përmes urinës dhe djersës. Në krye të 2-8 javëve zona e trajtuar do të jetë e sheshtë, elegante, në formë të shkëlqyer!

Ky trajtim estetik  fillimisht u bë i famshëm falë doktorit të famshëm të VIP-ave (dhe ai që është përgjegjës për bukurinë e familjes Kardashian-Jenner) Simon Ouriad. Por tashmë mund të kryhet në Tiranë te Klinika DaVinci, e vetmja që ka eksluzivitetin në Ballkan! Pranë DaVincit, Cryolipolisis kombinohet me trajtimin me Radiofrekuencë që gjithashtu eleminon dhjamin, ndërkohë që zhduk edhe celulitin, përmirëson qarkullimin e gjakut, prodhimin e kolagjenit dhe i rikthen elasticitetin lëkurës. Kështu përveç humbjes në peshë, trupi do të jetë edhe i tonifikuar.

Për një konsultë falas dhe pa impenjim, mund të kontaktoni me stafin në:
Telefon +355 42 33 22 33 ose Celular +355 69 70000 70
Email [email protected]
www.davinci.al

Artikuj të ngjashëm